Monday, 20 June 2016

Świętowanie,celebrowanie-Dzień Taty i inne okazje


    Często spotykam się ze stwierdzeniem że nie warto świętować urodzin,imienin czy innych większych-mniejszych okazji..Bo po co,komu to potrzebne,dzień jak co dzień.A to nie ma kasy a to setki innych wymyślonych powodów.Nie wiem jak Wy ale ja uważam że powinniśmy świętować najmniejsze okazje.Nie myślę tutaj o imprezie urodzinowej na dwadzieścia lub więcej osób tylko o zwyczajnym celebrowaniu w gronie najbliższych.Przy kawałku ciasta i dobrej kawie.To nie kosztuje wiele.Przecież nie można przejść obojętnie,udając ze dzisiejszy dzień to nie dzień wyjątkowy dla bliskiej nam osoby.Szczerze mówiąc bardzo dziwi mnie zachowanie takich osób...Każdy z nas potrzebuje czuć się ważnym.Każdemu jest przyjemnie gdy ktoś o nas pomyśli,postara się dla nas,zadba o nas.I nie uwierzę ze jest inaczej!Taka okoliczność to kolejny pretekst aby pokazać że nam zależy.Warto dbać o siebie nawzajem.Oczywiście nie tylko od święta!


A jak to jest z Dniem Ojca?Dzień ten jest bardzo ważny i staram się przekazać to moim dzieciom.Świętujecie?My aż dwa razy w roku :) Nasz rodowity polski Dzień Ojca i angielski bo tutaj żyjemy.Co roku dzieci przynoszą ze szkoły jakieś własnoręcznie wykonane prace.Są one pamiątka na całe życie.Nie zamierzam tłumaczyć im ze to nie nasze święto a natknęłam się i na takie stwierdzenie...
Jedno święto mamy już za sobą.Świętowaliśmy wczoraj i będziemy świętować w czwartek :) A co!

   Pięknie nakryty stół,jedna z ulubionych potraw,ciasto domowej roboty,bardziej odświętne ubranie i coś od serca potrafią sprawić że każdy tata poczuje się wyjątkowy.Tak nie dużo a jednak tak wiele.
W tym roku jako upominek,poza laurka oczywiście :) ,zagościła u nas własnoręcznie robiona piękna karta,która zajmuje honorowe miejsce w salonie i cieszy nasze oczy.A na obiad podałam indycze pulpety zapiekane w pomidorach.Danie zwyczajne ale smaczne.Bo nie chodzi o fajerwerki i kawior!Lecz o radość osoby która kochamy.

P.S.Karta wykonana została przez Kasię,która prowadzi swój blog Mama w UK.
      Kasia z pasja,własnymi rękoma tworzy takie piękności.Więcej jej prac możecie zobaczyć na Domciatko.blogspot.com .
     Jeśli w najbliższym czasie czekają Was jakieś okazje to jak najbardziej polecam skorzystanie z jej usług :)                                                              Wspaniałego świętowania :)

4 comments:

  1. to ja dziękuję za zaufanie:)))

    ReplyDelete
  2. Piękna kartka ! Ja tak samo uważam że powinno się świętować i nie obchodzi mnie co myślą inni. A takie prezenty od serca sa najlepsze

    ReplyDelete