Monday, 11 July 2016

Nie daj się stresowi !
  Stres jest dzisiaj szeroko komentowanym zjawiskiem.Dla każdego może oznaczać co innego.Jednak gdy nie zaczniemy odpowiednio na niego reagować,wtedy dla każdego organizmu,może mieć takie same negatywne skutki.
Jesteśmy zestresowani ponieważ wciąż czegoś się od nas wymaga.Przytłoczeni ilością obowiązków i spraw do załatwienia.Do tego sprawy finansowe o których często myślimy...Mogłabym tak wymieniać w nieskończoność.
Obniżona energia i kłopoty ze snem to znak że nasz organizm potrzebuje pomocy !
Starajmy się na co dzień odpowiednio radzić sobie ze stresem aby nie wyrządził on krzywdy naszemu ciału i naszej duszy !
Wiemy bowiem że stres pozbawia nas radości życia.Sprawia że nie zauważamy dobra jakie nas otacza.Przestajemy doceniać fakt że jesteśmy zdrowi,mamy rodzinę,dach nad głową  i wiele powodów do radości.Wysysa z nas całą energie,co sprawia,że nie mamy sił aby pokonywać naszą codzienność.Stres jest również miedzy innymi jednym z głównych przyczyn przedwczesnego starzenia się.
Jest wiele sposobów aby każdego dnia go łagodzić.Przede wszystkim trzeba inwestować w siebie.Trzeba inwestować w swój odpoczynek i regenerację.Przeznaczać na sen odpowiednią dla nas ilość godzin.Gdy niedosypiamy jesteśmy bardziej na niego podatni.Dbać o siebie zawsze.Poświęcać sobie czas.Znaleźć chwile na relaks.Pobyć w ciszy i w samotności,nie robiąc po prostu nic lub robiąc to,co najbardziej lubimy.Takie banalne a jednak czasem takie trudne.
Jako rodzice często rezygnujemy z siebie.Można by rzec że taka kolej rzeczy,bo rodzicielstwo to wyrzeczenia.Jednak aby móc wychowywać nasze pociechy,tworzyć im radosną codzienność i dać im ciepły,rodzinny dom sami potrzebujemy do tego mnóstwo sił.Więc skąd ich czerpać ? Przecież nie z dni wypełnionych  po brzegi obowiązkami !
Dlatego warto czasem a nawet częściej odpuścić.Zostawić naczynia w zlewie aby móc wypić ciepłą  herbatę.Na obiad podać coś gotowego,mimo tego,że staramy się dbać o to co je nasza rodzina.Zamiast wieczorem wstawiać kolejne pranie, zanurzyć się w wannie pełnej piany,wcześniej niż zwykle.
A przecież my kobiety potrzebujemy poświęcać więcej czasu swojemu ciału niż mężczyźni.Kiedy więc go znaleźć na piling,depilacje,malowanie paznokci,gdy czeka na nas ogromna ilość obowiązków,które niestety same się nie zrobią.Szaleństwo !
Do tego jeszcze bardzo ważna kwestia czasu we dwoje. Bo choć jesteśmy rodzicami to jesteśmy również parą.Wciąż tą samą co przed założeniem rodziny.Należy dbać o naszą relacje równie mocno.
My też jesteśmy ważni.Bądźmy dla siebie dobrzy.To ile damy od siebie zależy bowiem od tego ile damy sobie.Ponieważ ze suchej studni nikt się nie napije...
Warto przewartościować co w naszym życiu jest wartością nadrzędną !
 

2 comments:

 1. Chciałabym bardzo umieć walczyć ze stresem. Niestety on cały czas ma nade mną przewagę.
  Piękne zdjęcie!
  pozdrawiam kochana:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja tez jeszcze nie jestem w tym ekspertem ;) Jednak każdego dnia się uczę.Mamy tylko jedno życie.Dziękuje i pozdrawiam :)

   Delete